عضویت کلاس بدنسازی (فقط آنلاین)

از: 1,800,000 تومان / ماه

پاکسازی

شناسه محصول: نامعلوم دسته: محصول مربی سید احمد حسینی, سید مصطفی سادات رسول, معصومه احمدی

بدنسازی یک مفهوم کلی برای اشاره به یک رشته ورزشی است که کار اصلی در آن پرورش اندام و عضلات بدن است که در تمامی شاخه های ورزشی نیز یک ورزش پایه محسوب می گردد؛ هرچند بدنسازی طرفدارانی دارد که آن را به صورت حرفه ای و مستقل پیگیری می کنند اما بسته به هدف از انجام این فعالیت، شیوه اجرای آن نیز متفاوت خواهد بود گاه هدف از بدنسازی تناسب اندام و سلامتی است و گاه آمادگی جسمانی و تقویت عضلات درگیر در یک رشته ورزشی خاص.
آنچه درباره هدف اول باید بدانیم این است که وقتی به دنبال تناسب اندام و سلامتی هستیم با سه ضلعی تغذیه، خواب و فعالیت بدنی روبروییم یعنی علاوه بر تغذیه مناسب و خواب کافی فعالیت ورزشی باید شکلی مناسب با این هدف انتخابی داشته باشد. دریک ورزش حرفه ای که تمرینات آن پرفشار، استرس فراوان و خطر مصدومیت های شدید وجود دارد و حتی ممکن است که زندگی ورزشکار را به خطر اندازد نمی توان به دنبال حفظ سلامتی بود. بنابراین برای رسیدن به این هدف باید با کمترین آسیب فرد را به اندام متناسب رساند و یا در ایجاد و حفظ سلامتی وی کوشش نمود.
اما در هدف دوم باید دید شخص ورزشکار در چه شاخه ورزشی ای فعالیت می کند و در آن ورزش کدام عضلات بیشتر درگیر می شود. اگر بخواهیم دریک مثال بدنسازی را با این هدف توصیف کنیم یک فوتبالیست را فرض کنید: عضلات درگیر وی در این رشته قطعا متفاوت از یک فرد در رشته والیبال می باشد و تقویت آنها نیز مهمتر است . اینجا است که بحث بدنسازی به میان می آید و یک مربی بدنساز نیاز است تا وی را در راستای رشته ورزشی اش هدایت کرده و عضلات درگیر را پرورش دهد. در این موارد بدنسازی یک رشته پایه محسوب می شود که از عوامل مهم موفقیت یک ورزشکار حرفه ای و یا نیمه حرفه ای است و ورزشی را نمی توان نام برد که با وجود فعالیت بدنی از آن بی نیاز باشد.

مربی

, ,

تعداد جلسه

12 جلسه, 16 جلسه, 26 جلسه

تعداد ماه

یک ماه, سه ماه, شش ماه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “عضویت کلاس بدنسازی (فقط آنلاین)”
Shopping Cart